Rozvoj městské části
a pohled do budoucnosti
Proinvestováno

Vize pro Radotín 2030

Každá obec, město nebo městská část by stejně jako podnikatelé, manažeři či politici, měla mít svou vizi, jak a kam směřovat své firmy, podniky, strany nebo právě municipality. A pak najít kolegy, partnery a finance, se kterými se tyto vize promění v realitu.

Současné vedení, které na radotínské radnici působí od roku 2006, mělo také svou vizi. Postupnými kroky proměnit městskou část na jihozápadním okraji Prahy, zatíženou průmyslovou činností uplynulých desetiletí, v místo, kde se lidem dobře žije. V místo s dostatkem příležitostí pro společenský život, kulturu, sport, zábavu. Na tomto cíli se pracuje už páté volební období.

Během uplynulých sedmnácti let se toho mnoho událo. Radotín už dávno není průmyslovou čtvrtí. Podařilo se zbavit většiny ekologické zátěže, vybudovat nové kanalizační a vodovodní sítě, ale i zrealizovat bezpečnostní opatření proti povodním. V Radotíně jsou nová sportoviště, kulturní zařízení, navýšila se kapacita školek a škol, byly vysazeny stovky nových stromů…

 


 

Jak interaktivní mapa funguje

Všechny investice, pořízené díky dotacím a uvážené rozpočtové politice zobrazuje právě tato interaktivní mapa. Na leteckém snímku Radotína si tak můžete na dolní liště zvolit časové období (od roku 2006) a podívat se, jaké projekty se v jednotlivých letech podařilo v Radotíně realizovat. Když pak kliknete na vybrané místo, otevře se detail s bližšími informacemi a fotografiemi. V pravém horním rohu navíc můžete na interaktivní mapě sledovat celkovou výši investic.

Mapa zachycuje nejen uskutečněné investice, ale také plány na příštích sedm let. Proto se mapa jmenuje Vize 2030. Vše, co se na radnici dělá, se musí plánovat s dostatečným předstihem a realistickými scénáři. Jedině tak se z vize nestane utopie.

 


 

Od vize k realitě

Cesta od vize k realitě nebývá snadná. Uskutečnitelná je jedině tehdy, když máte kolem sebe zkušený (a nadšený) tým, který si dokáže poradit s nejrůznějšími nesnázemi či neočekávanými událostmi, jakými byly v poslední době pandemie nebo válka na Ukrajině. A stejně důležitá je podpora veřejnosti.

Právě díky vám, radotínským občanům, se mohou vize a plány plnit. Díky vám je Radotín moderní městskou částí, krásným místem pro spokojený život. Naše vize uskutečňujeme pro vás!

2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Budoucnost 
2026
2027
2028
2029
2030
Praha16.eu

Sdílet

Email
Mgr. Karel Hanzlík

Mgr. Karel Hanzlík

starosta Městské části Praha 16

Moje profese

Vystudoval jsem Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, pedagogický obor zeměpis – tělesná výchova. Po studiích jsem učil na zdejší základní škole. Od roku 2006 jsem vedl radotínské občanské demokraty do komunálních voleb a již páté volební období vykonávám funkci starosty. Před tím jsem byl v letech 2002–2006 místostarostou s hlavní gescí školství. V letech 2018 až 2022 jsem byl zastupitelem hlavního města Prahy, kde jsem zároveň působil jako člen Výboru pro sport a volný čas, dále Bezpečnostního výboru a Výboru pro vzdělávání a výchovu při ZHMP. Součástí personálního obsazení Bezpečnostního výboru při ZHMP jsem i ve stávajícím volebním období, tak jako v Komisi Rady hlavního města Prahy pro mimoškolní vzdělávání a výchovu. Jsem šestnáct let předsedou Místního sdružení ODS Radotín a v červnu roku 2023 jsem byl oblastním sněmem zvolen předsedou Oblastního sdružení ODS Praha 5.

Moje zájmy

Jsem trojnásobným otcem. To je, vedle práce pro Radotín, největší náplní mého života. Dcerka Natálka se připravuje na nástup do školky a mladší Janička dělá své první životní krůčky, a to i fakticky. Dospělý syn David získal titul bakaláře a pokračuje v magisterském studiu na Univerzitě Karlově. K mým zálibám patří především sport – basketbal, kolo, plavání, lyžování sjezdové i klasické. Zajímám se o politologii a geografii. Mám v oblibě historii, jelikož je hodně poučná. Rád cestuji.

Můj vztah k Radotínu

Radotín miluji. Můj lokální patriotismus vychází z dlouhé tradice – žili tu všichni moji prarodiče, rodiče i sestra s rodinou. Od svého narození zde žiji i já a můj syn David. Po radotínské základní škole jsem v letech 1980–1984 studoval na báječném radotínském gymnáziu (dnes Oty Pavla). Po dokončení vysoké školy jsem nastoupil do místní základní školy jako učitel zeměpisu a tělesné výchovy, kde jsem působil do roku 2002. Od roku 1990 jsem při ZŠ a místním oddílu trénoval basketbal, vedl jsem také družstvo mužů. V posledních letech pravidelně organizuji v době jarních prázdnin lyžařský zájezd pro radotínské děti. Do komunálního politického života jsem se zapojil jako zastupitel již v roce 1994.

Na Radotínu, kde mám spoustu kamarádů a přátel, mám rád jeho příměstský charakter a ideální polohu. Když chcete, jste za pár minut pěšky v krásné přírodě Českého krasu, v povodí Berounky, na kole třeba i v Podbrdí. Naopak když chcete do centrálních částí hlavního města, jste tam vlakem za 15 minut. Radotín je skvělý i v tom, že se jedná o městskou část krátkých vzdáleností. Vše potřebné, tedy důležitou infrastrukturu, máte vlastně v blízkém dosahu.

Jsem člověk, který se snaží dodržet slovo a neustále něco zlepšovat. A to jsou vlastnosti, které mě motivují a pohání dál i při mé práci na radnici.

 

Mgr. Miroslav Knotek

Mgr. Miroslav Knotek

místostarosta Městské části Praha 16

Moje profese

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni a poté Školský management Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích jsem 13 let učil na základní škole, jeden rok jsem pracoval jako projektový manažer. Od roku 2002 jsem zastupitelem, od roku 2006 jsem radním a prvním místostarostou Městské části Praha 16 (Radotín). Působím také jako člen školské rady Základní školy Praha-Radotín, SOU Pod Klapicí a správní rady Radotínské, o.p.s (provozovatel bazénu, sportovní haly a biotopu) – vše bez nároku na honorář.

Moje zájmy

Je to zejména sport. Vyrostl jsem v TOM Radotín. Rád lyžuji, hrál jsem hokej za Černošice, ale hlavně se celý život pohybuji kolem lakrosu. Od roku 2001 jsem starostou Sokola Radotín, členem a bývalým hráčem LCC Radotín, lakrosovým trenérem, bývalým hráčem a trenérem českého národního týmu a také účastníkem mistrovství světa i Evropy. Také se zajímám o historii.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně jsem se narodil, chodil jsem zde do školy a žiji tady se svou rodinou po celý život. Berounka a její okolí byla naším hřištěm, takže se cítím jako kluk od „staré“ řeky. Měl jsem to štěstí, že se díky důvěře Radotíňáků mohu od roku 2006 podílet na rozvoji Radotína. Mám radost ze všech projektů, které jsme zde realizovali pro místní občany, od dětí po seniory.

Radotín je výjimečný svou polohou, podmínkami a možnostmi. Promyšlený rozvoj oceňují na hlavním městě nebo v odborných kruzích. Naše městská část má velký potenciál a cesta kterou jde, má jediný cíl – to pravé místo pro život.

 

Bc. Simona Baráková

Bc. Simona Baráková

učitelka, radní Městské části Praha 16

Moje profese

Vystudovala jsem speciální pedagogiku. Pracuji 30 let jako učitelka na prvním stupni, na zdejší základní škole učím devět let.

Moje zájmy

K mým největším zájmům patří má práce s dětmi a sport. Ráda chodím na koncerty a cestuji. Volný čas trávím nejraději s rodinou a přáteli.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně jsem se narodila a trvale zde bydlím. Mám tu celou svou rodinu a spoustu přátel. Jsem trenérkou lakrosu – mám na starost děti a ženy. Poslední volební období působím jako radní.

Radotín je úžasné místo pro život. Práce s dětmi mi dělá velkou radost, stejně tak dobré vztahy s lidmi, sousedy, spoluobčany. Ráda bych se i nadále podílela na utváření komunitního života v naší městské části a věnovala se podpoře seniorů.

 

 

Ing. Viktor Krištof, MBA

Ing. Viktor Krištof, MBA

filmový producent, ředitel filmové školy, radní Městské části Praha 16

Moje profese

Vystudoval jsem Vojenskou akademii v Brně (ŘSBI) a následně Dominican University v Illinois, obor ekonomika a management. Ač to tak nevypadá, jsem také kreativec, a tak jsem se stal filmovým producentem. Podílel jsem se např. na filmech Princezna zakletá v čase nebo Jan Žižka. Také řídím Pražský filmový a kulturní institut, školu od filmařů pro filmaře.

Moje zájmy

Žiji s partnerkou Lenkou, Daníkem a Elinkou kousek nad kinem. Rád rybařím, houbařím, čtu, hraji na kytaru a zpívám, zajímám se o dění u nás i ve světě, jezdím na lyžích i snowboardu, s oblibou vyvětrám kolo či motorku. Mou velikou vášní jsou informační technologie. Nesmím zapomenout na hry všeho druhu, především deskové.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně jsem se narodil a stejně jako moje rodina tu žiji skoro celý život. Byl jsem členem TOM Radotín, chodil jsem do umělecké školy. V současnosti se jako člen rady městské části podílím především na kulturních akcích, jako je např. rodeo, dětské dny, královský průvod, ale také na autorském promítání filmů či pořádání koncertů.

Na Radotínu mám rád především onu vzájemnou blízkost a sousedskost. To je pražský unikát. Radotín se od doby mých školní let neustále mění, a to především k lepšímu. Jsem velký podporovatel místního kina a radotínských tradic a akcí.

Do budoucna bych se rád osobně zasadil o další vizuální kultivaci Radotína, revitalizaci parků, zóny kolem řeky apod. Připravuji koncept vzájemné podpory a propagace kulturních a sportovních zařízení a jejich propojení s občany.  

 

Ing. Petr Šiška

Ing. Petr Šiška

podnikatel, 2. místostarosta Městské části Praha 16

Moje profese

Vystudoval jsem obor Automatizované systémy řízení na Českém vysokém učení technickém v Praze. Od roku 1991 podnikám v oblasti mezinárodní nákladní dopravy a od roku 2001 jsem také poradce a administrátor veřejných zakázek.

Moje zájmy

Mám rád sport, který ještě občas aktivně provozuji. Miluji divadlo a koncerty všech žánrů. Jsem nadšený děda malého vnuka a jsem hrdý na to, že moje rodina žije v domě postaveném svépomocí po revoluci na Viničkách.

Můj vztah k Radotínu

Byl jsem v 90. letech aktivní v místním volejbalovém oddílu a od roku 1985 také vedoucí letních táborů. Od roku 2010 zasedám v dopravní komisi, od roku 2020 jsem radním Městské části Praha 16, o dva roky později jsem se stal druhým místostarostou.

Líbí se mi neustálé zlepšování kvality života v Radotíně a okolí a chci v úsilí radnice nadále pokračovat. Navíc mám v úmyslu podpořit všechny formy kulturní a společenské aktivity občanů.

 

doc. Ing. arch. Jana Zdráhalová, Ph.D.

doc. Ing. arch. Jana Zdráhalová, Ph.D.

architektka, radní Městské části Praha 16

Moje profese

Vystudovala jsem Fakultu architektury Českého vysokého učení technického. Poté jsem krátce pracovala v projekční kanceláři a pokračovala dál v doktorském studiu. Po návratu z mateřské jsem nastoupila jako asistentka na Ústav urbanismu Fakulty architektury ČVUT. Zde jsem nejprve vedla semináře pro studenty, poté spolupracovala na ateliérovém vedení urbanistických projektů. Tato práce mě dovedla ke zkušenostem s místními samosprávami. Jedná se o práci, která je mezioborová, výrazně se zde promítá mimo jiné hledisko dopravy a životního prostředí. 

Moje zájmy

Naštěstí je moje práce i mým koníčkem. Na další aktivity mi v poslední době nezbývá moc času. Jinak jsou to ale výlety do přírody a do českých, nejen historických měst. V létě dávám přednost chladnějším destinacím. V posledních letech trávíme alespoň část prázdnin na českých horách. Ráda sleduji filmy.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně žiji dvacet let, považuji ho za svůj domov. Mám tu kamarády, vyrůstají tu naše děti. Vždy se mi zdálo, že je to město "tak akorát". Lidé se tu znají, ale mají i soukromí. Líbí se mi, že pokud bych nechtěla, tak v podstatě nemusím Radotín opouštět. Je tu vše - obchody, sportoviště, základní lékařská péče, kultura, zájmové možnosti pro děti i možnost rekreace v přírodě. A to podle mě ve velmi dobré kvalitě. 🙂