Od plánů k realitě:
Naše vize do roku 2030
Proinvestováno

Vize pro Radotín 2030

Podnikatel, manažer, ale i politik by měl mít svou vizi, jak a kam směrovat svou firmu, podnik, stranu, obec či městskou část. A pak najít kolegy, partnery a finance, se kterými bude schopen svou vizi proměnit v realitu.

Když jsme v roce 2006 dostali od voličů mandát a převzali od našich předchůdců pomyslný štafetový kolík ve vedení radnice, měli jsme také svou vizi – postupnými kroky proměnit městskou část na jihozápadním okraji Prahy, zatíženou průmyslovou činností uplynulých desetiletí, v místo, kde se lidem dobře žije. V místo s dostatkem příležitostí pro společenský život, kulturu, sport, zábavu. Během uplynulých šestnácti let se toho mnoho událo. Radotín už dávno není průmyslovou čtvrtí. Podařilo se nám zbavit většiny ekologických zátěží, vybudovat nové kanalizační a vodovodní sítě, ale i bezpečnostní opatření proti povodním. Máme nová sportoviště, kulturní zařízení, navýšili jsme kapacitu školek a škol, vysadili jsme stovky nových stromů…

Jak interaktivní mapa funguje

Všechny investice, pořízené díky dotacím a uvážené rozpočtové politice zobrazuje právě tato interaktivní mapa. Na leteckém snímku Radotína si tak můžete na dolní liště zvolit časové období (od roku 2006) a podívat se, jaké projekty se v jednotlivých letech podařilo v Radotíně realizovat. Když pak kliknete na vybrané místo, otevře se detail s bližšími informacemi a fotografiemi. V pravém horním rohu navíc můžete na interaktivní mapě sledovat celkovou výši investic.

Mapa zachycuje nejen uskutečněné investice, ale také naše plány na příštích osm let, proto jsme mapu nazvali Vize 2030. Vše, co na radnici děláme, plánujeme s dostatečným předstihem a realistickými scénáři. Jedině tak se z vize nestane utopie.

Od vize k realitě

Cesta od vize k realitě nebývá snadná. Uskutečnitelná je jedině tehdy, když máte kolem sebe zkušený (a nadšený) tým, který si dokáže poradit s nejrůznějšími nesnázemi či neočekávanými událostmi, jakými byly v poslední době pandemie či nyní válka na Ukrajině. A stejně důležitá je podpora veřejnosti. Právě díky vám, radotínským občanům, můžeme naše vize a plány plnit. Díky vám je Radotín moderní městskou částí, krásným místem pro spokojený život. Naše vize uskutečňujeme pro vás!                         

2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
Naše vize 
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
ODS Radotín

Sdílet

Email
Mgr. Karel Hanzlík

Mgr. Karel Hanzlík

starosta Městské části Praha 16 (56 let)

Moje profese

Vystudoval jsem Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, pedagogický obor zeměpis – tělesná výchova. Po studiích jsem učil na zdejší základní škole. Od roku 2006 jsem vedl radotínské občanské demokraty do komunálních voleb a již čtvrté volební období vykonávám funkci radotínského starosty. Před tím jsem byl v letech 2002–2006 místostarostou s hlavní gescí školství. V posledních čtyřech letech jsem i zastupitelem hl. m. Prahy, kde jsem členem Výboru pro sport a volný čas, dále Bezpečnostního výboru a Výboru pro vzdělávání a výchovu při ZHMP. Jsem předsedou Místního sdružení ODS Radotín a prvním místopředsedou OS ODS Praha 5.

Moje zájmy

Jsem trojnásobným otcem. To je nyní, vedle práce pro Radotín, největší náplní mého života. Dcerce Natálce jsou necelé dva roky, novorozené Janičce je jeden měsíc. Dospělý syn David (23) dokončuje bakalářské studium na VŠ. K mým zálibám patří především sport – basketbal, kolo, plavání, lyžování sjezdové i klasické. Zajímám se o politologii a geografii. Mám v oblibě historii, jelikož je hodně poučná. Rád cestuji.

Můj vztah k Radotínu

Radotín miluji. Můj lokální patriotismus vychází z dlouhé tradice – žili tu všichni moji prarodiče, rodiče i sestra s rodinou. Od svého narození zde žiji i já a můj syn David. Po radotínské základní škole jsem v letech 1980–1984 studoval na báječném radotínském gymnáziu (dnes Oty Pavla). Po dokončení vysoké školy jsem nastoupil do místní základní školy jako učitel zeměpisu a tělesné výchovy, kde jsem působil do roku 2002. Od roku 1990 jsem při ZŠ a místním oddílu trénoval basketbal, vedl jsem také družstvo mužů. V posledních letech pravidelně organizuji v době jarních prázdnin lyžařský zájezd pro radotínské děti. Do komunálního politického života jsem se zapojil jako zastupitel již v roce 1994.

 

Na Radotínu, kde mám spoustu kamarádů a přátel, mám rád jeho příměstský charakter a ideální polohu. Když chcete, jste za pár minut pěšky v krásné přírodě Českého krasu, v povodí Berounky, na kole třeba i v Podbrdí. Naopak když chcete do centrálních částí hlavního města, jste tam vlakem za 15 minut.

Jsem člověk, který se snaží dodržet slovo a neustále něco zlepšovat. A to jsou vlastnosti, které mě motivují a pohání dál i při mé práci na radnici.

Mgr. Miroslav Knotek

Mgr. Miroslav Knotek

radní, místostarosta (54 let)

Moje profese

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni a poté Školský management Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích jsem 13 let učil na základní škole, jeden rok jsem pracoval jako projektový manažer. Od roku 2006 jsem radním a prvním místostarostou Městské části Praha 16 – Radotín.


Od roku 2001 jsem starostou Sokola Radotín, působím také jako člen školské rady Základní školy Praha-Radotín a SOU Pod Klapicí, předseda Správní rady radotínská o.p.s (provozovatel bazénu, sportovní haly a biotopu) – vše bez nároku na honorář.

Moje zájmy

Je to zejména sport. Vyrostl jsem v TOM Radotín. Rád lyžuji, hrál jsem hokej za Černošice, ale hlavně celý život se pohybuji kolem lakrosu. Jsem členem a bývalým hráčem LCC Radotín, lakrosový trenér, bývalý hráč a trenér českého národního týmu, účastník Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Také se zajímám o historii.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně jsem se narodil, chodil jsem zde do školy a žiji tady se svou rodinou po celý život. Berounka a její okolí byla naším hřištěm, takže se cítím jako kluk od Staré řeky. Měl jsem to štěstí, že jsem se díky důvěře Radotíňáků mohl od roku 2006 podílet na přeměně Radotína. Mám radost ze všech projektů, které se zde podařily realizovat a které slouží místním občanům – od dětí po seniory. Myslím, že se stačí rozhlédnout kolem sebe a každý vidí, jak se Radotín od roku 1989 proměnil. Ten posun je neskutečný, není lepší místo pro život než v Radotíně.

Bc. Simona Baráková

Bc. Simona Baráková

učitelka, radní (52 let)

Moje profese

Vystudovala jsem speciální pedagogiku. Pracuji 30 let jako učitelka na prvním stupni, na zdejší základní škole učím již osm let.

Moje zájmy

K mým největším zájmům patří má práce s dětmi a sport. Ráda chodím na koncerty a cestuji. Volný čas trávím nejraději s rodinou a přáteli.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně jsem se narodila a trvale zde bydlím. Mám tu celou svou rodinu a spoustu přátel. Jsem trenérkou lakrosu – mám na starost děti a ženy. Poslední volební období působím jako radní.

Radotín je úžasné místo pro život. Práce s dětmi mi dělá velkou radost, stejně tak dobré vztahy s lidmi, sousedy, spoluobčany. Ráda bych se i nadále podílela na utváření komunitního života v naší městské části a věnovala se podpoře seniorů.

Ing. Viktor Krištof, MBA

Ing. Viktor Krištof, MBA

filmový producent (43 let)

Moje profese

Vystudoval jsem Vojenskou akademii v Brně (ŘSBI) a následně Dominican University v Illinois, obor ekonomika a management. Přes 10 let jsem filmovým producentem, podílel jsem se např. na filmech Princezna zakletá v čase nebo Jan Žižka. Také řídím Pražský filmový a kulturní institut.

Moje zájmy

Žiji s partnerkou Lenkou a Daníkem (4,5 roku) kousek nad kinem. Rád rybařím, houbařím, čtu, hraji na kytaru a zpívám, zajímám se o dění u nás i ve světě, jezdím na lyžích i snowboardu, s oblibou vyvětrám kolo či motorku. Mou velikou vášní jsou informační technologie. Nesmím zapomenout na hry všeho druhu, především deskové.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně jsem se narodil a stejně jako moje rodina tu žiji skoro celý život. Byl jsem členem TOM Radotín, chodil do umělecké školy. V současnosti se podílím především na kulturních akcích, jako je např. Radotínská neckyáda, rodeo, dětské dny, Královský průvod, ale také na autorském promítání filmů či pořádání koncertů.

Na Radotínu mám především rád, že se tu lidé znají a že si jsou blízcí. To je pražský unikát. Radotín se také za posledních 20 let proměnil z umouněného káčátka ve fešáka, který se může hrdě chlubit vlastním peřím. Do budoucna bych se rád osobně zasadil o vizuální kultivaci Radotína, revitalizaci parků, zóny kolem řeky apod. Připravuji koncept vzájemné podpory a propagace kulturních a sportovních zařízení a jejich propojení s občany.  

Ing. Petr Šiška

Ing. Petr Šiška

radní, podnikatel (59 let)

Moje profese

Vystudoval jsem obor Automatizované systémy řízení na Českém vysokém učení technickém v Praze. Od roku 1991 podnikám v oblasti mezinárodní nákladní dopravy a od roku 2001 jsem také poradce a administrátor veřejných zakázek.

Moje zájmy

Mám rád sport, který ještě občas aktivně provozuji. Miluji divadlo a koncerty všech žánrů. Jsem nadšený děda malého vnuka a jsem hrdý na to, že moje rodina žije v domě postaveném svépomocí po revoluci na Viničkách.

Můj vztah k Radotínu

Byl jsem v 90. letech aktivní v místním volejbalovém oddílu a od roku 1985 také vedoucí letních táborů. Od roku 2010 zasedám v dopravní komisi a od roku 2020 jsem radním Městské části Praha 16.

Líbí se mi neustálé zlepšování kvality života v Radotíně a okolí a chci v úsilí radnice nadále pokračovat. Navíc mám v úmyslu podpořit všechny formy kulturní a společenské aktivity občanů.

Jan Fleischner

Jan Fleischner

realitní makléř (27 let)

Moje profese

Již osm let se věnuji práci realitního makléře. Pracuji pro mezinárodní společnost RE/MAX jako OSVČ, jsem tedy zvyklý, že se o sebe musím postarat sám. Podnikat jsem v tomto oboru začal hned po maturitě na osmiletém gymnáziu s rozšířenou výukou jazyků. Původně to měla být zajímavá brigáda k vysoké škole, ale záhy jsem zjistil, že mě natolik naplňuje, až jsem – přes odpor rodičů – studií zanechal. Dnes svého rozhodnutí rozhodně nelituji a patřím mezi špičku realitních makléřů v ČR. V roce 2019 jsem vyhrál první ročník ocenění „Makléř roku do 26 let“ a patřím do „Hall of Fame“ celosvětové sítě RE/MAX, čehož jsem dosáhl jako nejmladší český makléř v historii společnosti.

Kromě práce v zastupitelstvu jsem členem výboru tenisového klubu, věnuji se činnosti v komisích (stavební a dopravní). Pro místní děti každý rok spoluorganizuji lyžařský kurz v Krušných horách, kterého se účastním jako instruktor. Finančně podporuji zdejší lakrosový oddíl.

Moje zájmy

V poslední době jsem se opět velmi aktivně vrátil ke sportu. Hraji golf, chodím pravidelně cvičit, jezdím na kole, v zimě na lyžích a na běžkách. Velmi mě zajímá politika a dění v ČR i ve světě, mou zálibou je dobré jídlo a gastronomie obecně.

Můj vztah k Radotínu

Miluji zdejší atmosféru, která si bere to nejlepší z bydlení ve velkém i malém městě. Je skvělé, že například při výletu na kole se během tří minut dostanu do přírody a nemusím se složitě dopravovat z centra města. Rád bych do budoucna pokračoval v práci zdejšího vedení radnice a naplnil tak odkaz po svém dědečkovi, Milanu Stodolovi, který pro Radotín dýchal, a ačkoli se nikdy přímo nezapojil do komunální politiky, udělal pro něj mnoho dobrého.

Mgr. Jakub Mareš

Mgr. Jakub Mareš

hydrolog (28 let)

Moje profese

Jsem Ph.D. studentem hydrologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde bych také rád působil i po dokončení studia.

Moje zájmy

Mezi mé záliby patří především sport – kromě lakrosu také turistika a cyklistika. Dále rád rybařím a cestuji.

Můj vztah k Radotínu

Jsem dlouholetým brankářem lakrosu za LCC a hlavním vedoucím v Radotínském turistickém klubu.

Líbí se mi poloha Radotína, kde je všechno dostupné a s přírodou za rohem. Chtěl bych se podílet zejména na zlepšování životního prostředí, což považuji v dnešní době za prioritu. Lidé musí začít vracet přírodě to, co jim dává.

Ing. Irena Farníková

Ing. Irena Farníková

správce webu radotínské knihovny (70 let)

Moje profese

Vystudovala jsem Fakultu elektrotechnickou na ČVUT v Praze. Třicet let jsem pracovala na českém energetickém dispečinku jako programátor a správce databází. Od roku 2006 jsem pomáhala vybudovat novou radotínskou knihovnu jako moderní informační centrum nejprve jako informatik, poté jsem tu byla 15 let jako vedoucí knihovny a v současnosti jsem správcem webových stránek.

Moje zájmy

Zajímám se léta o historii Radotína. Mám v oblibě literaturu, lyžování, turistiku a v neposlední řadě jsem ráda, když mohu být s vnoučaty.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně bydlím od narození, v domě, který postavili moji praprarodiče. Jsem dlouholetou členkou zdejšího tenisového oddílu, bývalou hráčkou volejbalu RSK. Od roku 2007 jsem členkou zastupitelstva. Členkou ODS jsem od založení radotínské místní organizace v roce 1991. Jsem předsedkyní Letopisecké komise, starám se o webové stránky komise a jsem radotínskou kronikářkou – stejně jako byla moje maminka. Chci proto i nadále popularizovat bohatou historii Radotína.


Ráda mám propojení města a přírody, blízkost řeky i lesa a samozřejmě ohromné možnosti společenského, kulturního a sportovního vyžití, které Radotín nabízí. Jako největší radotínský problém pociťuji dopravu - v pohybu i v klidu.  

Ing. Jan Farník

Ing. Jan Farník

radní (70 let)

Moje profese

Vystudoval jsem České vysoké učení technické v Praze. Mým oborem jsou informační technologie a informatika. Zabýval jsem se také vývojem CNC strojů.

Moje zájmy

Baví mě má profese – počítače. Rád si vyjedu na kole, hraji tenis a lyžuji. A k mým velkým koníčkům řadím také fotografování.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně žiji 31 let. Jsem dlouholetým členem místního tenisového klubu. Jsem zde šest volebních období zastupitelem a radním, pět volebních období předsedou bytové komise.

V Radotíně se mi rozhodně líbí zlepšování podmínek pro stávající občany, obzvláště v oblasti bytové politiky. Občanská vybavenost, dopravní spojení do centra, služby, zdravotnictví, to vše dělá z Radotína krásné místo pro život.

Mgr. Sabina Krejčí

Mgr. Sabina Krejčí

vedoucí radotínské knihovny (29 let)

Moje profese

Vystudovala jsem obor Mediální studia na Metropolitní univerzitě Praha. Nyní pracuji jako vedoucí radotínské knihovny.

Moje zájmy

Mezi moje hlavní koníčky patří literatura, sport a umění.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně žiji od narození. Jako vedoucí knihovny se snažím rozvíjet spolupráci s mateřskými a základními školami v Radotíně i okolí. Také podporuji kulturní a společenské akce (výstavy a vernisáže, besedy…) zdejších umělců a škol.

Ráda bych podpořila další rozvoj Radotína a zkvalitnění života lidí všech věkových kategorií, od nejmenších po seniory, ať už jde o vzdělávání, bezpečnost, zdravotní zařízení, nebo volnočasové aktivity (kulturní a sportovní). 

Ing. arch. Jana Zdráhalová, Ph.D.

Ing. arch. Jana Zdráhalová, Ph.D.

architektka (44 let)

Moje profese

Jsem vystudovaná architektka na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Na fakultě vyučuji urbanismus a jsem asistentka v ateliéru, který se rovněž zaměřuje na urbanistická zadání. V rámci fakulty se věnujeme spolupráci s kolegy z krajinářského oboru a oboru územního plánování. Věřím, že součinnost vede k lepším výsledkům a lépe připravuje studenty na povolání. V poslední době spolupracujeme se zahraničními univerzitami na společných zadáních, abychom studentům ještě více rozšířili obzory.

Moje zájmy

Mám ráda turistiku, výlety do okolí, přírody, ale i do historických měst. 

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně žiji 17 let, mám tu spoustu kamarádů a přátel.

Radotín mám ráda, protože leží blízko přírody, Berounky, ale současně je odtud snadná dostupnost do Prahy pomocí MHD a vlaku. Je tu klid a přitom všechno. Představuji si, že bych se věnovala územnímu rozvoji, stavebním aktivitám – tedy tomu, co je i moje profese. 

Mgr. Bc. Kateřina Poludová, DiS.

Mgr. Bc. Kateřina Poludová, DiS.

manažerka (48 let)

Moje profese

Přes dvacet let se pohybuji v oblasti bezpečnosti, prevence kriminality a vzdělávání pracovníků bezpečnostních složek. Jsem šéfredaktorkou časopisu Bezpečnost s profesionály. Mám vysokoškolské vzdělání bezpečnostně právního zaměření.

Moje zájmy

Již třicet let jsem v roli snad dobré maminky dvou synů a poslední tři roky také v úloze babičky, i když té pracující… Mým celoživotním koníčkem jsou psíci jezevčíci a aktuálně se snažím o lovecký výcvik svého nejmladšího Tomíka IV.

Můj vztah k Radotínu

V rámci radotínské samosprávy jsem byla po dvě volební období členkou dopravně bezpečnostní komise a v posledním volebním období předsedkyní komise bezpečnostní. V těchto komisích jsem se snažila Radotínu předat své zkušenosti z oblasti bezpečnosti a prevence kriminality.

Radotín se před dvaceti lety stal novým domovem pro mě a mé dva syny, po rozvodu jsme zde začali novou etapu života. Mám ráda propojení komfortu městského bydlení s okolní přírodou a řekou Berounkou. Líbí se mi také možnosti kulturního a sportovního vyžití. V neposlední řadě oceňuji i propojení historické zástavby s moderní architekturou. Těším se, až bude dokončena revitalizace železnice a budeme si moci Radotín zase v klidu a bez omezení užívat.

Ing. Martina Ježková

Ing. Martina Ježková

personální ředitelka (44 let)

Moje profese

Vystudovala jsem fakultu podnikohospodářskou na Vysoké škole ekonomické v Praze. Pracuji jako regionální HR ředitelka ve společnosti Tchibo, kde mám zodpovědnost za osm evropských zemí.

Moje zájmy

Mou vášní je sport – volejbal, kolo, brusle, lyže. Ráda cestuji s manželem a svými dvěma dětmi (13 a 12 let).

Můj vztah k Radotínu

Moje rodina žije v Radotíně od roku 1929, já sama zde bydlím již 11 let. Posledních 6 let trénuji s manželem a kamarádkou radotínské děti ve volejbale a minivolejbale.

Radotín je nádherné místo pro život. Rodiny s dětmi tu najdou prakticky vše, na co si vzpomenou – školy, školky, instituce, kulturu, sportovní vyžití, zdravotní zařízení, komunitní spolky. A především tu žije spousta lidí, kterým na Radotíně záleží a chtějí ho posouvat dál. Velmi oceňuji zlepšování podmínek v oblasti školství a sportu.

Michal Pavlát

Michal Pavlát

profesionální hasič (42 let)

Moje profese

Mám středoškolské vzdělání s maturitou technického zaměření. Pracuji jako profesionální hasič. Kromě svého zaměstnání, které beru jako poslání, se věnuji také ruční výrobě brýlí a navrhování jejich designu.

Moje zájmy

Samozřejmě rodina (mám dvě malé dcery), se kterou rád trávím volné chvíle v přírodě, a dalším mým koníčkem – kromě výroby brýlí – je hra na kytaru.

Můj vztah k Radotínu

V Radotíně žiji od narození, mám zde rodinné i přátelské vazby, působím tu dlouhodobě jako skautský vedoucí.

Radotín vnímám jako skvělé místo pro život na pomezí přírody a města, chci zlepšovat veřejný prostor a věnovat se otázkám životního prostředí. Také bych se rád zaměřil na potřeby rodin s dětmi.

Ing. Milan Bouzek

Ing. Milan Bouzek

podnikatel ve stavebnictví (74 let)

Moje profese

Vystudoval jsem Stavební fakultu na Českém vysokém učení technickém v Praze. Po studiích jsem pracoval převážně jako stavbyvedoucí, poté jsem ve stavebnictví podnikal. Od roku 1994 působím v zastupitelstvu Městské části Praha 16, od roku 2006 do roku 2020 jsem byl místostarostou.

Moje zájmy

Mými koníčky jsou cestování a vodácký sport.

Můj vztah k Radotínu

Bydlím v Radotíně od narození, jsem dlouholetým předsedou zdejšího vodáckého oddílu. Odmala žiji u Berounky a právě poloha městské části v údolí této řeky dělá z Radotína úžasné místo. Všichni, kdo žijeme v Radotíně desítky let, vidíme jeho proměnu. V posledních letech se povedlo udělat neskutečně velký pokrok. Radotín je moderní městskou částí, obklopenou zelení, a já věřím, že to tak zůstane po další generace.